AktualnościWarsztaty

Muzeum (dla) kobiet. KMK 2022

Zbliża się najbardziej kobiece wydarzenie w naszym mieście – projekt Konin Miasto Kobiet, który będzie się odbywał od 4 do 12 marca 2022 r. Również konińskie muzeum włącza się w realizację tego ultrakobiecego przedsięwzięcia, tym razem proponując aż pięć różnorodnych aktywności dla kobiet w każdym wieku.

Zapraszamy na koncert muzyki relaksacyjnej na gongach i misach tybetańskich w przestrzeni zamku. Przez godzinę będziemy relaksować się i odprężać w nastrojowej atmosferze. Na koncercie przyjmujemy komfortowa pozycję, dlatego też zachęcamy do zabrania ze sobą koca, karimaty i jaśka. Poza tym dla wszystkich uczestników dostępne będą leżaki. Warto także założyć wygodny strój (np. dres).
4 marca 2022 r., godz. 16.00
Liczba miejsc ograniczona, cena biletu: 25 zł/osoba.

Scrapbooking to pragnienie zachowania wspomnień i chęć zatrzymania pięknych chwili i uwiecznienia tych momentów, lecz w formie nie opatrzonej narracją opowieści, a obrazu. Podczas warsztatów uczestniczki poznają podstawowe techniki i narzędzia wykorzystywane w scrapbookingu i stworzą pierwszy album.
9 marca 2022 r., godz. 16.00
Liczba miejsc ograniczona, cena biletu: 25 zł/osoba.

W ramach zajęć uczestniczki zaprojektują i stworzą witraże w ramkach oraz poznają niezbędne narzędzia, wykorzystywane w tworzeniu obrazów na szkle.
10 marca 2022 r., godz. 16.00
Liczba miejsc ograniczona, cena biletu: 30 zł/osoba.

Uczestnicy zajęć poznają prace Mirelli von Chrupek oraz dioramy stworzone przez nią dla Muzeum Okręgowego w Koninie. Następnie projektują swoje własne gablotki – małe światy zamknięte w niewielkich pudełkach. Podczas zajęć można korzystać z mieszanych technik plastycznych i różnorodnych materiałów zapewnionych przez organizatora.
11 marca 2022 r., godz. 16.00
Liczba miejsc ograniczona, cena biletu: 20 zł/osoba

Uczestnicy zajęć poznają pochodzącą z Murano we Włoszech technikę znaną jako millefiori, pozwalającą wytwarzać zachwycające, bajecznie kolorowe szklane paciorki, a także dowiedzą się, jakie było ich pierwotne przeznaczenie. Następnie, korzystając z glinki termoutwardzalnej postarają się odtworzyć dawną włoską technikę i stworzą własną, niepowtarzalną biżuterię.
12 marca 2022 r., godz. 15.00
Liczba miejsc ograniczona, cena biletu: 20 zł/osoba.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy potwierdzone przedpłatą. Zapisy przyjmujemy drogą telefoniczną, pod numerem tel. 63 242 75 99 (wew. 11, 12), 513 616 358.