czwartek, 25 lipca, 2024
AktualnościRelacja z wydarzenia

Zaduszkowo w Muzeum Bardów

Charyzma, wdzięk, uroda i talent – te słowa najlepiej chyba opisują artystów, którzy w piątkowy wieczór 4 listopada zawładnęli sceną Muzeum Bardów. Zespół Tricolor w składzie Iwona Loranc, Jan Stachura i Krzysztof Maciejowski cudownie wpisali się w na poły nostalgiczny, na poły magiczny nastrój zamku, otwierając dla zgromadzonych w klubowej komnacie melomanów czarowne muzyczne przestrzenie, w których – niezależnie od tego, jakie zawieruchy huczą wokół – niepodzielnie panuje piękno, dobro i muzyka.

Koncert to kolejna odsłona projektu „Muzeum Bardów”, stworzonego przez Muzeum Okręgowe w Koninie we współpracy z muzykiem i kompozytorem Kamilem Wasickim. Projekt zakłada otwarcie na muzyczne doświadczenia nastrojowej sali klubowej w XV-wiecznym zamku, oferując nie tylko kameralną atmosferę, ale i wyjątkową akustykę, nadającą wszelkim wydarzeniom muzycznym niepowtarzalny klimat.

Zespół Tricolor powstał w Bielsku-Białej w 1998r. Zadebiutował w 2001 roku, by rok później wygrać wszystkie znaczące imprezy festiwalowe skupiające artystów z kręgu piosenki poetyckiej i aktorskiej. Zespół Tricolor zwyciężył w 38. Festiwalu Piosenki Studenckiej. Po kilku latach koncertowania i wydania płyty „Tricolor” artyści poświecili się indywidualnym karierom, ale pomysł zespołu nigdy z ich głowy nie wywietrzał i po 20 latach od pierwszych, znaczących sukcesów pojawili się ponownie na scenach. Koncerty zespołu przenoszą nas w klimat piosenki poetyckiej, nastrajają poezją i dają niesamowity wachlarz doznań i odczuć. Artyści mają niesamowitą radość ze wspólnego grania, dokładając do tego doświadczenie, program opracowany z sercem i luz sceniczny, otrzymuje się koncert bardzo profesjonalny, dający wrażenia najwyższych lotów.

Zdjęcia: Wojciech Ziemski