AktualnościBez kategorii

Etnomiejsca. Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej

9 lutego zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Etnomiejsca”. Jej celem jest promowanie miejsc w regionie, ważnych dla etnografii, etnologii i antropologii kulturowej. Miejsc, gdzie nadal żywo pielęgnowane są tradycje czy dawne rzemiosła.

Śledźcie nasze media społecznościowe!

Pojawią się w nich informacje o Etnomiejscach naszego regionu. Jednym z tych miejsc będzie Szczepidło (gm. Krzymów) – zagłębie wikliny, gdzie do dziś kultywowana jest tradycja plecionkarstwa.

Już dziś zapraszamy do udziału w warsztatach wikliniarskich z mistrzem tradycji, Dariuszem Augustynem ze Szczepidła, które odbędą się tego dnia w naszym Muzeum, o godz. 16.00. Będziemy wyplatać.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy i przedpłata.

Zapisy przyjmujemy pond numerem tel. 63 242 75 99, wew. 11, 12 lub  513  616 358,

Koszt warsztatów: 23 zł/os.

Do zobaczenia 9 lutego !!!