piątek, 23 lutego, 2024
AktualnościMuzeum gościnnie

Wspomnienie… Premiera filmu dokumentalnego

18 listopada 2019 roku z ogromną dumą zaprosiliśmy koninian na premierę filmu dokumentalnego Wspomnienie. Pamiętnik Wincentego Grętkiewicza”, która odbyła się roku o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury.

Projekt „Wspomnienie. Pamiętnik Wincentego Grętkiewicza”, mający na celu przywrócenie w świadomości koninian postać Wincentego Grętkiewicza – społecznika, żołnierza, a także ostatniego przedwojennego burmistrza Konina, realizowany był przez Muzeum Okręgowe w Koninie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” od lipca 2019 roku.

W realizację projektu zaangażowany był szereg osób: koniński filmowiec Andrzej Moś, poznański aktor Andrzej Lajborek, odpowiedzialna za stronę realizacyjną projektu ekipa obejmująca Zdzisława Siwika, Piotra Marciniaka, Marcina Olińskiego i Jana Bobrowskiego, czuwający nad stroną merytoryczną projektu Piotr Rybczyński i Janusz Gulczyński, a także pracownicy Muzeum: koordynująca projekt Iga Janiszewska-Pawlak oraz załoga Działu Naukowo-Oświatowego MOK. Wszyscy oni ciężko pracowali na ostateczny kształt projektu, jednak osobą, która w największym stopniu wpłynęła na jego wyjątkowy charakter, jest pani Hanna Jarodzka – córka Burmistrza, za której udział w przedsięwzięciu jesteśmy głęboko wdzięczni.

 

 

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
Współfinansowano z budżetu Miasta Konina.