czwartek, 25 kwietnia, 2024
AktualnościZamek

Tomek Wachnowski – nowy termin!

Tomek Wachnowski wystąpi dla konińskiej publiczności już 21 kwietnia o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich posiadaczy biletów na koncert.
Tomek Wachnowski to autor, kompozytor, gitarzysta, piosenkarz. Autor i wykonawca “słynnych” “Śniegowic” i piosenki do Asterixa – “Ona nie widzi mnie”. Bywał w różnych miejscach i z różnymi ludźmi. Występował i współpracował z Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Krzysztofem Ścierańskim, Konstantym Plewickim, Miłoszem Wośko, Markiem Wierzchuckim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Grażyną Auguścik, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Andrusem czy Wolną Grupą Bukowiną i wieloma innymi. Na mapie jego kariery równie ważne są Warszawa, Kraków, Opole, Olsztyn, Chicago, Pekin, Dublin, Ateny, Melbourne czy Śniegowice, które najprawdopodobniej nie występują na żadnej mapie, ale często można spotkać ludzi, którzy noszą je w sercu.
Trzykrotnie brał udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dwa razy w koncertach “Krainy łagodności” a w 1999 roku w koncercie “Premiery” gdzie wykonał swoją kompozycję pt.”Byłoby miło”. Utwór spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem opolskiej publiczności oraz dziennikarzy, w głosowaniu lokalnych ośrodków telewizyjnych zajął II miejsce.