AktualnościRelacja z wydarzenia

Ostatnia kuracja w „Uzdrowisku”

W sobotę, 19 lutego, po raz ostatni mieliśmy przyjemność spotkać się na oprowadzaniu kuratorskim po pierwszej z dwóch odsłon wystawy „Uzdrowisko”. Ekspozycja, na której swoją prywatną kolekcję prezentuje Grzegorz Schmidt, to przekrój przez różnorodny, choć spójny zbiór prac współczesnych polskich artystów.

Oprowadzanie prowadził sam kolekcjoner, co zapewniło słuchaczom tym bardziej osobisty wgląd w kolekcję, ujawniając tematy, tropy i motywacje. Jak zwykle, oprowadzaniu towarzyszyła interesująca, angażująca debata. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za obecność i aktywny udział w zwiedzaniu.

Oprowadzanie kuratorskie było zarazem ostatnią szansą, by poznać „Uzdrowisko” w tej odsłonie. Od dnia 21 lutego wystawa będzie czasowo niedostępna, a już 5 marca zapraszamy na otwarcie drugiej części ekspozycji.