AktualnościWydawnictwa

Maszyny przedwojennych konińskich fabrykantów

Serdecznie polecamy naszą nowinkę wydawniczą – broszurę „Maszyny przedwojennych konińskich fabrykantów”. Ta niewielka objętościowo publikacja to kompendium wiedzy o niezwykle istotnej, choć dziś zapomnianej gałęzi konińskiego przemysłu, opowieść o czterech związanych z regionem wytwórcach maszyn oraz tym, co po sobie pozostawili.

Autorka, etnografka Muzeum Okręgowego w Koninie, w publikacji sygnalizuje temat dotąd nieco zaniedbywany, przybliżając losy czterech konińskich fabrykantów, przodujących w produkcji sprzętów i maszyn agrotechnicznych: Edwarda Reymonda, Tadeusza Skarbka, Zygmunta Włodarczyka i Władysława Zaremby. Publikację uzupełniają mapy oraz archiwalne i współczesne fotografie.

Publikacja w cenie 10 zł dostępna jest w sklepie Muzeum Okręgowego w Koninie oraz pod sklepik@muzeum.com.pl.

Wydawca: Muzeum Okręgowe w Koninie,
dyrektor Elżbieta Barszcz