niedziela, 14 kwietnia, 2024
Aktualności

Zbudujmy razem wystawę!


O dacie udostępnienia wystawy będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz profilu w serwisie Facebook. Data wernisażu jest zależna od decyzji władz państwowych o otwarciu muzeów dla publiczności.

Klocki LEGO to jedna z najbardziej kultowych zabawek w historii. Po 70 latach obecności w naszych domach zmieniają się, jednocześnie stale utrzymując swój wyjątkowy charakter i niepowtarzalny wygląd. Budowanie z klocków to wspaniała zabawa, która nie tylko pobudza wyobraźnię, ale wpływa na sprawność manualną i koordynację wzrokową. Tworzenie wymarzonej konstrukcji daje mnóstwo radości, uruchamia cierpliwość i kreatywność. Dla wielu miłośników duńskie klocki mają wymiar nie tylko materialny, ale i sentymentalny. LEGO dba o to, by każdy niezależnie od wieku mógł znaleźć coś dla siebie i zbudować swój niepowtarzalny świat.

Widząc zamiłowanie do tych małych, plastikowych cegiełek, zapragnęliśmy stworzyć wspólnie z Wami wystawę. Obiekty pozyskiwać będziemy kierując się metodą open call, której głównym założeniem jest otwarta współpraca z wystawcami modeli zbudowanych z klocków LEGO. Jeśli posiadasz własne modele klocków, to wydarzenie jest skierowane właśnie do Ciebie.

Zapraszamy twórców i twórczynie do zgłaszania swych projektów  do 12.03.2021 r. 

Regulamin wystawy

Formularz-zgłoszeniowy