Noc Muzeów na dwa głosy

Oto nadchodzi – jedna-jedyna, długo wyczekiwana, będąca kulminacją i podsumowaniem naszej całorocznej pracy, Noc Muzeów! Już dziś zapraszamy na wspólne celebrowanie tego wyjątkowego święta sztuki, nauki i kultury w gościnnych progach naszej placówki.

Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się 15 maja (sobota) w godzinach 18.00 – 23.00. A w programie:

• bezpłatne zwiedzanie wszystkich ekspozycji i obiektów,
  • koncerty „…tak jak malował pan Chagall…” – zagra zespół Papilotki w składzie: Dominika Sarnowska, Wiktoria Krakowska, Martyna Moczyńska, Cornelia Andrzejak (skansen etnograficzny), godz. 18.00 i 20.00,
  • recital Staszka Koziarskiego (dworek), godz. 18.00,
  • pokaz pracy kowala (skansen etnograficzny),
  • warsztat pracy garncarza (skansen etnograficzny),
  • gra terenowa.

Miniony rok przyzwyczaił nas wszystkich do swoistego „dwugłosu” kultury, która dziś chce i musi być jednakowo obecna zarówno offline, jak i wirtualnie. Dlatego poza atrakcjami dostępnymi w muzeum, równolegle zapraszamy do korzystania z naszej oferty internetowej. A w niej:

• wykład „Mamut nie tylko włochaty”,
  • warsztaty etnograficzne,
  • warsztaty plastyczne „Być jak Marc Chagall”,
  • czytanie pamiętnika Karoliny Kamockiej,
  • wirtualny spacer po ogrodzie,
  • wykład „Lampa Łukasiewicza”.

Po więcej szczegółów zaglądajcie na naszą stronę internetową oraz fanpage w mediach społecznościowych.

Do zobaczenia – niech noc będzie z Wami!

Realizacja wydarzeń w ramach Nocy Muzeów 2021 była możliwa dzięki wsparciu: Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o. o., Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o. o., Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Koninie S. A., Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Konin Sp. z o. o., UNIQA Konin. Dziękujemy!

W DNIU 15 MAJA 2021 ROKU MUZEUM BĘDZIE CZYNNE OD GODZINY 18.00 DO 23.00.