niedziela, 1 września, 2024
W pogoni za słoniem

MILUSIŃSKI GOSŁAW – warsztaty tworzenia maskotek słonia

Data: 18 i 22 czerwca 2024 r.
Miejsce: Muzeum Okręgowe w Koninie
Prowadzący: Animatorzy Muzeum Okręgowego w Koninie

Warsztatach dedykowane są dzieciom w wieku 5-10 lat wraz z mamami.

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z wystawą słonia leśnego Gosława – największego eksponatu naszego muzeum, a następnie zaprojektują i wykonają maskotkę słonia. Uczestnicy będą pracować parami (mama i dziecko). Będą mieć do dyspozycji wszystkie niezbędne materiały plastyczne, pasmanteryjne oraz tkaniny. Zadaniem każdej pary będzie uszycie jednej maskotki.

Po warsztatach wszystkie prace zostaną sfotografowane i wezmą udział w konkursie na najpiękniejszą maskotkę słonia, ogłoszonym na profilu FB Muzeum Okręgowego w Koninie.

Wybór najpiękniejszej pracy powierzymy publiczności, która w wyznaczonym terminie głosować będzie przez stawianie lajków przy fotografiach.

Maskotki zostaną zaprezentowane na wystawie w MOK, w sierpniu, podczas Światowego Dnia Słonia.

Wystawa będzie czynna do końca sierpnia 2024r. Po jej zamknięciu prace trafią do ich twórców.