czwartek, 25 lipca, 2024
Aktualności

W dwupaku i w plecaku. Zwiedzanie dla rodzin z małymi dziećmi

Zapraszamy na nowy cykl spotkań z kulturą, sztuką i historią, skierowany do rodziców małych dzieci oraz kobiet w ciąży. W dwupaku i w plecaku to oferta dla wszystkich tych, którzy mają poczucie, że posiadanie w rodzinie maleńkiego człowieka wyklucza ich z uczestnictwa w kulturze. 

W dwupaku i w plecaku  to alternatywa dla tradycyjnego oprowadzania: zamiast jednej, wielogodzinnej wizyty w muzeum proponujemy serię spotkań, poświęconych poszczególnym muzealnym ekspozycjom. W ramach krótkiej wizyty w kameralnym gronie rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą wystawienniczą muzeum, nie rezygnując z czasu spędzanego z dzieckiem. Spotkanie skierowane jest do rodziców dzieci od urodzenia do trzeciego roku życia. W ramach spotkania odbędzie się oprowadzanie po wybranych, wskazanych wcześniej wystawach (zgodnie z grafikiem poniżej). Zachęcamy do zabrania chust lub nosideł.

Najbliższe spotkania:

  • 1 lutego, godzina 15:00 lub 17:00 – zwiedzanie dworku
  • 4 kwietnia, godzina 15:00 lub 17:00 – zwiedzanie ekspozycji Słoń leśny… oraz Mamuty, nosorożce…
  • 6 czerwca, godzina 15:00 lub 17:00 – zwiedzanie galerii malarstwa i wystawy biżuterii

Koszt: 12 zł od osoby dorosłej

Cykl W dwupaku i w plecaku  jest realizowany w ramach projektu #muzealniaki, promującego dostęp do kultury wśród rodzin z małymi dziećmi.

Więcej informacji udziela Dział Naukowo-Oświatowy MOK (tel. 63 242 75 30, wewn. 36, 11 lub 12).