czwartek, 25 lipca, 2024
Archiwum

Mała wystawa, wielka sprawa!

W związku z pracami porządkowymi na wystawie biżuterii, ekspozycja „Nie zawsze cenne…” prezentowana jest w sali wystaw czasowych na parterze zamku.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentowaną w ramach modernizacji ekspozycji „Biżuteria i styl” wystawą pod wiele mówiącą nazwą „Nie zawsze cenne, ale bardzo przydatne różne różności, czyli mała wystawa o długim tytule”. Ta niewielka, prezentowana w trzech gablotach ekspozycja to zarazem nietuzinkowa lekcja historii, opowiedziana przez pryzmat codziennych przedmiotów, ale jednocześnie żartobliwy komentarz do poważnego i dostojnego otoczenia ekspozycji. 

Wystawka jest zaproszeniem do swoistej zabawy w odgadywanie przeznaczenia, nazwy i zastosowania tajemniczych przedmiotów, znajdujących się w gablotach. Poza zabytkowymi „przydasiami” codziennego użytku, na ekspozycji znajdują się również przedmioty, stanowiące podpowiedź i wskazówkę. Ruszcie głową i spróbujcie połączyć te, z pozoru niemające ze sobą wiele wspólnego, obiekty. A jeśli się Wam nie powiedzie, zajrzyjcie do spisu obiektów prezentowanych na wystawie i sprawdźcie, czy przeczucie Was nie zawiodło.

Kuratorką wystawy jest Małgorzata Szuman-Gorczyca. 

Wystawa czynna od 3 listopada 2021.