AktualnościWarsztaty

BY CZAS NIE ZAĆMIŁ – plener i warsztaty fotograficzne dla seniorów

Muzeum Okręgowe w Koninie i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie serdecznie zapraszają na Plener i warsztaty fotograficzne dla seniorów „By czas nie zaćmił”

Podczas warsztatów uczestnicy odkryją wiele twarzy fotografii, w tym dokumentalną, poprzez rejestrację zmieniającego się dookoła świata i rzeczywistości, w której żyjemy. Poznają podstawy i odpowiednie umiejętności skutecznego kadrowania, dowiedzą się jak opowiadać historię zdjęciem, zapoznają się z programami komputerowymi, w których można dokonywać poprawek zdjęć i nauczą się je obsługiwać. Na plener, uczestnicy wyruszą w rejony Malty Kleczewskiej i odkrywki „Jóźwin”, w celu dokumentacji fotograficznej obszaru rekultywowanego po kopalni odkrywkowej KWB „Konin”. Następnie wspólnie dokonają wyboru najlepszych zdjęć, gdyż zwieńczeniem tych działań będzie wystawa fotografii, która zaprezentowana zostanie w listopadzie 2024 r., w przestrzeni Muzeum Okręgowego w Koninie.

Termin realizacji pleneru i warsztatów: 20-21 sierpnia 2024 r., godz. 10.00-18.00

Miejsce: Muzeum Okręgowe w Koninie, tereny rekultywowane po kopalni odkrywkowej

Prowadzący: Kasjan Farbisz i Maciej Sypniewski

Udział w warsztatach i plenerze jest nieodpłatny. Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek.

Obowiązuje własny sprzęt fotograficzny (aparat cyfrowy, telefon komórkowy, mile widziany laptop do obróbki zdjęć).

Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy: rekrutację do 9.08.2024r. prowadzi Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie, tel. 63 242 85 37, wew. 121

Działanie realizowane jest w ramach projektu „W POGONI ZA SŁONIEM – kreatywne działania w obszarze edukacji kulturalnej”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.