AktualnościImprezy pleneroweRelacja z wydarzeniaSkansenSpichlerzZamek

Kolejna magiczna NOC za nami

Po raz kolejny nasze muzeum otworzyło się dla Was pod osłoną nocy. Tegoroczne obchody „Nocy Muzeów” przyciągnęły rzeszę zwiedzających, na których jak zawsze czekało mnóstwo atrakcji.

Skansen etnograficzny, jak co roku tętnił życiem! Zaprzyjaźniona grupa rekonstruktorów zabrała nas do podróży w czasie, a Kapela z Kociny niezawodnie zabawiała towarzystwo do ludowych brzmień. Pasjonaci smaków tłumnie gromadzili się wokół stoiska koła gospodyń wiejskich, które częstowały swojskim jedzeniem oraz smakowitymi wypiekami. Sporym zainteresowaniem cieszyło się też stanowisko archeologiczne, które przy wsparciu konińskich detektorystów oferowało zabawę w poszukiwaczy skarbów. W budynku spichlerza odbyły się, aż trzy bardzo edukacyjne i pasjonujące wykłady z dziedziny sztuki oraz przyrody. Cieszące się od lat niezmiennym powodzeniem atelier fotograficzne Macieja Sypniewskiego zamieniło jedną z wystaw w plan zdjęciowy w stylu PRL. W zamkowym klubie czekała muzealna zgaduj-zgadula na wystawie „ Nie zawsze cenne, ale bardzo przydatne różne różności”. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością oraz wiedzą w różnych konkursach oraz warsztatach plastycznych. Natomiast zwiedzającym w dworku towarzyszyły nastrojowe dźwięki gitary oraz romantyczne impresje aktorskie. Cieszymy się, że nasi goście nie tylko świetnie bawili się w przestrzeni ogrodu, ale również tłumnie zwiedzali nasze wystawy stałe i czasowe.

Noc Muzeów to kulminacja i zwieńczenie wszelkich działań twórczych i edukacyjnych, realizowanych w Muzeum Okręgowym w Koninie. Dlatego co roku dokładamy wszelkich starań, by oferta była bogata, inspirująca i wszechstronna – tak też było i tym razem. Dziękujemy, że spędziliście z nami tę niezapomnianą noc. Było inspirująco i magicznie. Zapraszamy za rok!

———————————————

Realizacja wydarzeń w ramach Nocy Muzeów 2022 była możliwa dzięki wsparciu:

ZE PAK S.A.- Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin S.A,
Zakład Utylizacji Odpadów w Koninie Sp. z o.o.,
Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Koninie,
Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie,
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Konin Sp. z o.o.,
Agencja Rozwoju Regionalnego S.A w Koninie,
PKS S.A.- Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A w Koninie,
PWiK Konin Sp.z o.o- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp z o.o. w Koninie,
MZK w Koninie Sp.z o.o- Miejski Zakład Komunikacji w Koninie,
UNIQA Konin-Centrum Ubezpieczeń i Leasingu Wiktorski &Wielgórecki Sp.z o.o.,
Kopalnia Soli Kłodawa S.A.,
Vin-Kon S.A.- Konińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo Warzywnego,
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole oddział w Koninie,
ANS-Akademia Nauk Stosowanych w Koninie,
Piekarnia Feniks w Kazimierzu Biskupim,
Komenda Miejska Policji w Koninie.

oraz dzięki patronom medialnym:

Konindzieciom.pl,
Muzealniaki,