AktualnościRelacja z wydarzenia

Medal Złoty za Długoletnią Służbę

W poniedziałek 7 października pani Izabela Lorek opiekun Działu Geologiczno-Przyrodniczego Muzeum Okręgowego w Koninie otrzymała Medal Złoty za Długoletnią Służbę nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Pani Izabela od 35 lat prowadzi dział i przez ten czas nawiązała współpracę z Kopalnią Węgla Brunatnego KWB Konin dzięki której stworzyła w muzeum nową kolekcję poświęconą konińskim kopalniom i tradycjom górniczym. Jest autorką ponad 20 wystaw, w tym nagrodzonych w konkursie Izabella „ Słoń leśny z odkrywki Jóźwin KWB Konin” , „Nie wszystko złoto”.

W budynku spichlerza znajdują się aż trzy stałe ekspozycje Działu Geologiczno – Przyrodniczego przygotowane przez Izabelę Lorek: „By czas nie zaćmił i niepamięć. Wielkopolskie górnictwo”, „Mamuty, nosorożce… znaleziska z okolic Konina” i przede wszystkim wspomniany wcześniej „Słoń leśny Elephas (Palaeoloxodon) antiqus z odkrywki Jóźwin KWB Konin”. Ponadto prowadzi bardzo interesujące lekcje muzealne z zakresu przyrody oraz potrafi w ciekawy sposób przekazać swoją wiedzę. Zawsze aktywnie uczestniczyła w działaniach promocyjnych muzeum. Dzięki jej zaangażowaniu został otwarty  „Czarny szlak słonia leśnego”.
Jest to zaledwie część osiągnięć, których pełna lista jest niezwykle bogata. Gratulujemy i życzymy kolejnych, w pełni zasłużonych dowodów uznania.