AktualnościMuzeum gościnnieRelacja z wydarzenia

Rodzinnie w Parku Chopina

Już po raz drugi z inicjatywy Fundacji Konin Dzieciom odbył się Artystyczny Festyn Rodzinny w Parku Chopina w Koninie. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć!

Dla naszych najmłodszych oraz całych rodzin przygotowaliśmy tradycyjnie edukacyjną i barwną ofertę warsztatową. Pod czerwonym namiotem Muzeum Okręgowego w Koninie, w urokliwym otoczeniu konińskiego parku, można było wziąć udział w warsztatach tworzenia makatek, zatytułowanych W salonie i w kuchni. Tutaj także mogliście zawrzeć bliższą znajomość z naszym słoniem leśnym Gosławem oraz jego sympatycznym prahistorycznym kolegą, nosorożcem leśnym, i pod czujnym okiem naszych instruktorów pomalować gipsowe odlewy tych wielkich roślinożerców. Na przystanku Twarzowe metamorfozy można było też pomalować buzie. Prawdziwą gwiazdą spotkania był jednak duży, liczący około metra wzrostu model słonia, któremu dzieci przy użyciu farb plakatowych i swojej niespożytej wyobraźni nadały zupełnie nieoczekiwane barwy.

Festyn Rodzinny Konin Dzieciom rozkwitł tradycyjnie ogromną mnogością rozmaitych inicjatyw i przedsięwzięć. W wydarzenie, obok Muzeum Okręgowego w Koninie, włączyło się wiele lokalnych przedsiębiorstw oraz placówek kulturalnych i oświatowych. Scena w parku nieustannie rozbrzmiewała muzyką i obietnicą świetnej zabawy. Obietnicą, jak przystało na Fundację Konin Dzieciom – spełnioną.