AktualnościSpichlerz

70 lat Oddziału PTTK w Koninie 1953-2023

Do 17 października można zwiedzać jubileuszową wystawę pn. „70 lat Oddziału PTTK w Koninie 1953-2023”, którą zainaugurowaliśmy podczas Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”.

Pierwszy Walny Zjazd Założycielski Oddziału odbył się 26 marca 1953 r. Do dziś założenia organizacji, w tym przede wszystkim tradycje turystyczne i aktywność społeczna są kultywowane z wielką pasją. PTTK Oddział w Koninie zajmuje się wszechstronnie niemal wszystkimi aspektami turystyki. Udziela informacji krajoznawczych i turystycznych, organizuje imprezy turystyczne, dysponuje kadrą przewodników turystycznych, oferuje własną bazę noclegową. To ważny ośrodek edukacji krajoznawczo – turystycznej i organizacji ruchu turystycznego. Jego członkowie to ludzie, którzy chcą i pomagają sobie nawzajem w uprawianiu szeroko pojętej turystyki.

W sposób szczególny zapraszamy 8 października br. na oprowadzanie kuratorskie po wystawie, które zaplanowane zostało w godzinach 14.30, 15.30 i 16.30.