czwartek, 25 kwietnia, 2024
AktualnościWarsztaty

Konin Miasto Kobiet 2023

Zbliża się kolejna edycja projektu Konin Miasto Kobiet! Jak zawsze nasze muzeum włącza się do wydarzenia proponując szereg ciekawych warsztatów, wykładów i koncertów. Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznymi propozycjami, które będą realizowane od 8 do 11 marca.

                                                                                

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Muzealne spotkania z kulturą”, który kierujemy do dojrzałej publiczności. Jest to cykl wykładów z zakresu historii, sztuki, etnografii i archeologii, połączonych z twórczymi i inspirującymi dyskusjami. Wykłady mają formę swobodnych spotkań w towarzystwie kawy i ciastka. W ramach obchodów Dnia Kobiet tematem będzie to, co kobiety lubią najbardziej, czyli biżuteria. 

08.03.23, środa, g. 17.00
Wstęp wolny i bezpłatny

                   

W ramach warsztatów uczestnicy nauczą się, jak wykorzystać podstawowy splot makramowy, by uzyskać nietuzinkową bransoletkę dla siebie i bliskiej osoby. Makrama to znana ze starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł. Metoda ta jest o tyle ciekawa, że nie wymaga wielu materiałów – wystarczy sznurek oraz wybrane ozdoby.

09.03.2023, czwartek, g. 17:00
Liczba miejsc ograniczona, cena 20 zł

                                                                                               

Łapacz snów wywodzi się z kultury rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej. Uczestniczki warsztatów dowiedzą się, czym tak naprawdę one są i do czego służą. Następnie, wykorzystując dostępne materiały, wykonają swój własny łapacz snów.

10.03.2023, piątek, 17:00
Liczba miejsc ograniczona, cena 15 zł  

 

W ramach akcji Konin Miasto Kobiet zapraszamy na koncert muzyki relaksacyjnej na gongach i misach tybetańskich w przestrzeni Muzeum. Przez godzinę będziemy relaksować się i odprężać w nastrojowej atmosferze. Na koncercie przyjmujemy komfortową pozycję, dlatego też zachęcamy do zabrania ze sobą koca, karimaty i jaśka. Poza tym dla wszystkich uczestników dostępne będą leżaki. Warto także założyć wygodny strój (np. dres).

11.03.2023, sobota, 16:00
Liczba miejsc ograniczona, cena 25 zł

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy potwierdzone przedpłatą.

Zapisy przyjmujemy drogą telefoniczną, pod numerem tel. 513 616 358 lub 63 242 75 99 (wew. 11)