czwartek, 23 maja, 2024
AktualnościImprezy pleneroweRelacja z wydarzeniaSkansen

Wielki Dzień Pszczół

W drugą sobotę sierpnia w przestrzeni skansenu etnograficznego było gwarno, rojno i bardzo aktywnie! 8 sierpnia, tradycyjnie już, spotkaliśmy się po raz kolejny na najsłodszym w okolicy święcie – Wielkim Dniu Pszczół.

Wydarzenie, zainicjowane przez Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A., szybko i na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Koninie. Co roku, dokładnie 8 sierpnia, spotykamy się na terenie malowniczego skansenu etnograficznego, by wspólnie rozmawiać o pszczołowatych, edukować o ich roli w ekosystemie, bawić się i uczyć. Nie inaczej było i w tym roku. Z pełną ostrożnością oraz przy zachowaniu wymogów reżimu sanitarnego, zaprosiliśmy koninian i nie tylko, do udziału w warsztatach, zajęciach, wykładach i pogadance dedykowanych zapylaczom. W ramach zajęć można było przygotować kreatywne, upcyklingowe ozdoby i organizery, a także niepowtarzalne zakładki z unieśmiertelnionych w laminacie kwiatów. Każdy mógł też przygotować swój wianek, wziąć udział w grze terenowe, skorzystać z bogatej oferty naszych wystawców, a także – jakże by inaczej! – skosztować znakomitego miodu.

Partnerami wydarzenia byli: Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie, Kupiec sp. z o.o., Szkółka Drzew i Krzewów Karola Piątkowskiego, Pasieka Łężyn oraz Konin Dzieciom.