środa, 16 października, 2024
AktualnościWarsztaty

Weekend seniora z kulturą

Muzeum Okręgowe w Koninie po raz kolejny włącza się w akcję „Weekend Seniora z kulturą” zainicjowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem tej ogólnopolskiej inicjatywy jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz umożliwienie im swobodnego dostępu do różnorodnych wydarzeń artystycznych i historycznych. Dzięki temu wydarzeniu pragniemy włączyć seniorów w życie społeczne i kulturalne, tworząc przestrzeń, w której mogą rozwijać swoje pasje oraz zdobywać nowe umiejętności.

Zapraszamy do Muzeum Okręgowego w Koninie na dwa dni pełne atrakcji, przygotowanych specjalnie z myślą o seniorach!

PROGRAM:

SOBOTA (5 października)

godz. 12.00 – 18.00

bezpłatny wstęp do muzeum.

godz. 14.00 i godz. 16.00

„Sztuka na Płótnie: Tworzymy Unikatowe Torby”

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie ozdobić płócienne torby, wykorzystując różne techniki malarskie, takie jak akryl, szablony czy farby tekstylne. W efekcie powstaną unikalne i funkcjonalne dzieła. Warsztaty są otwarte dla wszystkich – bez względu na poziom zaawansowania.

Warsztaty bezpłatne, obowiązują zapisy pod numerem tel. 63 242 75 99, wew. 12, 11  lub  513  616 358.

NIEDZIELA (6 października)

godz. 14.00 – 18.00

bezpłatny wstęp do muzeum.

zwiedzanie muzeum z przewodnikiem

(wstęp wolny)