niedziela, 1 września, 2024

Wąski Most. Koncert muzyki zydowskiej

Czas na muzykę żydowską !

Muzyczne Podróże z MDK w tym roku zakończy koncert ,,Wąski Most” prezentujący muzykę żydowską. W Muzeum Okręgowym w Koninie będziemy mogli posłuchać zespołu pod kierownictwem Szymona Wieczorkiewicza, zaśpiewają  Wojownicy Światła – podopieczni Sylwii Dziardziel , a zatańczy Top Dance MDK Konin. Koncert 26 sierpnia o godz. 19 organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie oraz Muzeum Okręgowe w Koninie.

W trakcie koncertu usłyszymy słynne żydowskie pieśni jak na przykład ,,Hava Nagila” czy ,,Graj klezmerska kapelo”, a także utwory z musicalu ,,Skrzypek na dachu” czy utwory z płyty ,,Alkimja” Justyny Steczkowskiej oraz utwory Agnieszki Osieckiej.

Skład zespołu Szymona Wieczorkiewicza :

Filip Chojnacki -fortepian

Martyna Bartczak- skrzypce

Kuba Marciniak- klarnet

Hubert Kulig-perkusja

Szymon Wieczorkiewicz-kontrabas

Narratorem koncertu będzie Bogusław Łowiński, prezes Towarzystwa Wielkopolska – Izrael

Bilety w cenie 15 złotych będą do nabycia w kasie MDK i przed koncertem (tylko gotówka )