Zakup audioprzewodników wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną
Muzeum Okręgowe w Koninie otrzymało dofinansowanie z Programu Rządowego Infrastruktura kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację zadania pn. „Zakup audioprzewodników wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”
Przedmiotem zadania jest zakup i instalacja systemu audioprzewodników, z którego korzystać będą zwiedzający posługujący się j. polskim i angielskim, Polskim Językiem Migowym oraz używający audiodeskrypcji. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności oferty kulturalnej naszej instytucji i likwidacji barier w trzech obszarach: widzenie, słyszenie oraz rozumienie. System audioprzewodników zainstalowany w trzech obiektach muzeum – Spichlerzu, Zamku i Dworku – zapewni prawidłową orientację w budynkach i płynne przejście pomiędzy salami oraz bogatą i płynną narrację spersonalizowaną do potrzeb zwiedzających.
Realizacja zadania zwiększy efektywność działań naszej instytucji podnosząc jednocześnie jej atrakcyjność. Poszerzy dostęp do naszej oferty wystawienniczej i stworzy optymalne warunki uczestnictwa w kulturze różnym grupom odbiorców, w tym osobom z niepełnosprawnościami. Ponadto wpłynie na poprawę organizacji pracy muzeum i przyczyni się do rozwoju naszej instytucji nadając jej nowoczesny charakter.
Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.