sobota, 26 października, 2024
AktualnościRelacja z wydarzeniaSpichlerzW pogoni za słoniemWarsztaty

Muzealna planszówka – słoń w roli głównej!

W Muzeum trwają warsztaty „Muzealna planszówka”, podczas których pasjonaci gier planszowych zmieniają się w prawdziwych twórców gier! Pod okiem doświadczonego projektanta i trenera, Przemysława Wojtkowiaka, uczestnicy opracowują gry inspirowane muzealnymi zbiorami. Tematem przewodnim jest słoń leśny, a każda z powstających gier ma unikalną mechanikę i zasady.

Za nami już kilka inspirujących spotkań, podczas których uczestnicy stworzyli koncepcje gier oraz opracowali ich zasady. Przed nami jeszcze dwa spotkania, które będą okazją do dalszego doskonalenia projektów. Na zakończenie warsztatów wybrana zostanie jedna z gier, która zostanie wydana. Już teraz zapraszamy na premierę tej wyjątkowej muzealnej planszówki!

Zdjęcia Wojciech Ziemski

Działanie realizowane jest w ramach projektu „W POGONI ZA SŁONIEM – kreatywne działania w obszarze edukacji kulturalnej”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.