AktualnościRelacja z wydarzenia

Magia wspomnień na pożegnanie wystawy

W czwartek,  24 czerwca spotkaliśmy się na wieńczącym wystawę „Radia naszych dziadków” sentymentalnym spotkaniu, które swoją obecnością uświetnił wyjątkowy gość – p. Michał Fogg, prawnuk artysty, Mieczysława Fogga.

W ramach spotkania zatytułowanego „Wspomnienie o Mieczysławie Foggu”, dowiedzieliśmy się wiele o artyście, jego czasach i dorobku. Zajrzeliśmy za kulisy dzięki prywatnym zdjęciom artysty, okraszonym opowieściami przekazywanymi w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jakim był człowiekiem, prywatnie i zawodowo? Jak wyglądała jego kariera i czy wszystkie legendy dotyczące Mieczysława Fogga są zgodne z prawdą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeliśmy wprost ze źródła, bez domysłów i przypuszczeń. Legenda Mieczysława Fogga w zderzeniu z rzeczywistością, a wszystko to przeplatane utworami z repertuaru bohatera.

Zdjęcia: Maciej Sypniewski