Rybołówstwo

„Rybołówstwo” to tytuł wystawy czasowej prezentowanej w skansenie etnograficznym.  Region koniński obfitujący w przepiękne jeziora od wieków sprzyjał wędkowaniu i połowie ryb na dużą skalę. W okresie międzywojennym jeziora należały do osób prywatnych, które wydzierżawiały je zawodowym rybakom. Z biegiem lat połów ryb na jeziorach regionu stał się zajęciem powszechnym, wykonywanym przez wielu mieszkańców a w szczególności przez młodych chłopców, którzy każdą wolną chwilę spędzali na wędkowaniu.  Na ekspozycji prezentowane są różnego rodzaju akcesoria niezbędne do połowu ryb. Poczynając od najstarszych jak ościenie, harpuny, sieci czy model więcierza, kończąc na wędkach bambusowych, kołowrotkach czy wędkach własnej produkcji. Eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Koninie, Sklepu Wędkarsko-Sportowego Ekspert ze Skulska oraz od osób prywatnych.

Wystawa dostępna jest dla zwiedzających do 30 września.