niedziela, 1 września, 2024
AktualnościSkansen

Dzień Architektury Drewnianej w Muzeum Okręgowym w Koninie

Muzeum Okręgowe w Koninie zaprasza do udziału w drugiej edycji Dnia Architektury Drewnianej (#DAD), który odbędzie się 24 sierpnia. Dzień Architektury Drewnianej to wyjątkowe święto, mające na celu popularyzację i ochronę drewnianego dziedzictwa architektonicznego. Inicjatywa ta, rozpoczęta w 2023 roku w Zakopanem, zyskała duże zainteresowanie dzięki możliwości bezpłatnego zwiedzania zabytkowych obiektów oraz udziału w licznych wydarzeniach edukacyjnych.

Pierwsza edycja DAD, która odbyła się w 2023 roku, zgromadziła właścicieli i miłośników drewnianych zabytków w Zakopanem, gdzie otworzono dla zwiedzających 17 unikalnych obiektów. Wydarzenie to stało się doskonałą platformą do promowania wiedzy o drewnianej architekturze oraz wymiany doświadczeń między właścicielami i opiekunami tych cennych zabytków.

W tegorocznej edycji DAD, Muzeum Okręgowe w Koninie przygotowało specjalne kuratorskie zwiedzanie obiektów w Skansenie Etnograficznym. Będzie to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć tradycyjne drewniane budowle, takie jak wiatrak, chata, stodoła oraz kuźnia i poznać ich historię oraz znaczenie w kontekście regionalnym.

Zwiedzanie odbędzie się w dwóch turach: o godzinie 13:00 oraz 16:00. Wydarzenie ma na celu podniesienie świadomości na temat wartości i ochrony drewnianych zabytków, pozwala w przystępny sposób zgłębić wiedzę na ich temat, spotkać się z ekspertami i pasjonatami, a także odkryć piękno i unikalność drewnianych konstrukcji. Zapraszamy wszystkich miłośników architektury i historii do Muzeum Okręgowym w Koninie!

Dzień Architektury Drewnianej
24 sierpnia (sobota)