AktualnościRelacja z wydarzeniaSpichlerz

Średniowieczny gródek Przewłoka

Jest nam bardzo miło, że nasz cykl „Muzealne spotkania z kulturą” cieszy się wśród Was tak dużym powodzeniem. W ramach projektu „Przewłoka”. Nowa karta w badaniach osadnictwa średniowiecznego na szlaku żeglugowym Warta-Gopło-Wisła, realizowanego przez Muzeum Okręgowe w Koninie, wysłuchaliśmy ostatniego już w tym roku wykładu pt. „Średniowieczny gródek Przewłoka (Żółwieniec stan. 1, gm. Wierzbinek pow. Konin)”. Prelekcję poprowadzili dla nas koordynator wspomnianego projektu Katarzyna Schellner – archeolog i zastępca dyrektora Muzeum Okręgowego w Koninie oraz Krzysztof Gorczyca – kustosz Działu Archeologicznego Muzeum Okręgowego w Koninie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i za interesującą dyskusję po zakończeniu wykładu. Było nam bardzo miło gościć „Laboratorium dojrzałości” przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie.
Zapraszamy na kolejne ciekawe spotkania w nowym roku!

Projekt „Przewłoka”. Nowa karta w badaniach osadnictwa średniowiecznego na szlaku żeglugowym Warta-Gopło-Wisła, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.