niedziela, 14 kwietnia, 2024
AktualnościRelacja z wydarzenia

Zamek w „Niebie do wynajęcia”

Oferował „Niebo do wynajęcia”, prezentował swój „Światopogląd”, śpiewał „Piosenki i nie”, a teraz zagrał w Muzeum Okręgowym w Koninie. Robert Kasprzycki wystąpił w gosławickim zamku w ramach projektu „Muzeum Bardów” 5 kwietnia 2019 r.

Wokalista, poeta i kompozytor Robert Kasprzycki szerszej publiczności znany jest przede wszystkim za sprawą utworu „Niebo do wynajęcia”, który na stałe trafił do kanonu polskiej poezji śpiewanej. Ten i szereg innych utworów z muzycznego dorobku artysty zabrzmiał w kameralnym wnętrzu sali klubowej zamku w Gosławicach. Na koncercie można było usłyszeć kompozycje z czterech wydanych dotąd albumów muzyka. O sukcesie wydarzenia świadczy nie tylko frekwencja i zainteresowanie, ale też fakt, że koncert trwał nieprzerwanie ponad dwie godziny. Obdarzony wielką sceniczną charyzmą i poczuciem humoru, Robert Kasprzycki potrafił poruszyć, wzruszyć i rozbawić zgromadzoną w Muzeum publiczność, w sobie tylko właściwy sposób łącząc muzykę i stand-up.

Koncert był pierwszą odsłoną projektu „Muzeum Bardów”, stworzonego przez Muzeum Okręgowe w Koninie we współpracy z muzykiem i kompozytorem Kamilem Wasickim. W ramach projektu poezja śpiewana na dobre rozgości się w gosławickim zamku, bo recitale będą odbywały się w Muzeum cyklicznie, i z pewnością warto będzie czekać na kolejne odsłony projektu. Zamkowa sala klubowa oferuje bowiem nie tylko kameralną atmosferę, ale i wyjątkową akustykę, nadając wszelkim wydarzeniom muzycznym niepowtarzalny klimat.