niedziela, 3 grudnia, 2023
Aktualności

Zakopany Krajobraz

W ramach projektu „Zakopany krajobraz” pracujemy nad budową społecznego archiwum wspomnień i fotografii pochodzących z miejscowości wysiedlonych przez kopalnię. Pragniemy uchwycić historię tych miejsc, pokazać przeszłość regionu z drugiej strony – prywatnych opowieści, doświadczeń i wspomnień. Zależy nam aby nie był to jedynie zapis historii wielkiego przemysłu, ale przede wszystkim zbiór prywatnych doświadczeń mieszkańców i ich świadectwa. Poszukujemy osób, które pochodzą z obecnie nieistniejących już miejscowości, wysiedlonych przez przemysł górniczy w regionie. Chcielibyśmy poznać Wasze wspomnienia, związane z tymi miejscami.

Gdzie się spotykaliście? Jakie były ważne dla was miejsca? Gdzie się znajdowały? Co zostało utracone a co przetrwało? Czy nadal macie kontakt ze swoimi dawnymi sąsiadami? Jak doświadczenie przeprowadzki zmieniło Wasze życie? Wspomnienia gromadzimy za pomocą nagrań dźwiękowych lub tekstów pisanych.

Bardzo zależy nam na dotarciu do osób wysiedlonych z Izabelina. Udało nam się zgromadzić bardzo dużo materiałów wizualnych pochodzących z tej miejscowości i chcielibyśmy dopełnić je opowieściami byłych mieszkańców. Szukamy również osób z innych miejscowości, każdy kontakt jest dla nas bardzo cenny!

Kontakt:

Monika Marciniak, tel. 63 242 75 99, wew. 11, monika.marciniak@muzeum.com.pl

Projekt realizowany jest w ramach programu „Kultura w drodze”, finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.