sobota, 13 kwietnia, 2024
AktualnościRelacja z wydarzeniaSpichlerz

Wyjątkowa premiera, wyjątkowi aktorzy

31 maja mieliśmy przyjemność gościć w naszych murach kadrę i pracowników Przedszkola nr 15 „Mali Przyrodnicy” w Koninie wraz z wychowankami oraz ich rodzicami. Powód był nietypowy: premiera filmu, i to filmu wyjątkowego. W rolę aktorów wcieliły się bowiem przedszkolaki, a za przygotowanie scenariusza, reżyserię i scenografię odpowiadały ich nauczycielki. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania.

Film Bajkowy świat Małych Przyrodników był kontynuacją projektu zainaugurowanego przez Przedszkole nr 15 w poprzednim roku szkolnym. Wówczas dzieci wspólnie z nauczycielkami napisały i zilustrowały książkę. Projekt okazał się tak absorbujący i inspirujący, że naturalne wydawało się rozwinięcie tej inicjatywy i stworzenie filmowej adaptacji książki. W ten sposób powstały cztery krótkometrażówki, ilustrujące cztery bajki. Efekt okazał się zupełnie niepowtarzalny. Projekcji towarzyszyły eksplozje śmiechu, były też chwile wzruszeń, nie zabrakło nawet okazji do… tańca.

Cieszymy się, że Muzeum Okręgowe mogło zostać partnerem tak wyjątkowego projektu i gospodarzem jedynej w swoim rodzaju filmowej premiery. Niecierpliwie czekamy na więcej!