czwartek, 23 maja, 2024
ArchiwumSpichlerz

Wspomnienie o Mieczysławie Foggu

Zapraszamy na finisaż wystawy „Radia naszych dziadków i spotkanie autorskie z Michałem Foggiem zatytułowane „Wspomnienie o Mieczysławie Foggu”

„Foggorama”, „Leć Piosenko”, „Poletko Pana Fogga”, „Z piosenką przez świat” czy „Fogg and Rock” to tylko niektóre tytuły jakże licznych programów estradowych Mieczysława Fogga, który na przestrzeni sześciu dekad dał szesnaście tysięcy koncertów w Polsce i w ponad trzydziestu innych krajach.

W trakcie spotkania z prawnukiem artysty Michałem Foggiem zaprezentowane zostaną prywatne zdjęcia artysty, okraszone opowieściami przekazywanymi w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jakim był człowiekiem, prywatnie i zawodowo? Jak wyglądała jego kariera i czy wszystkie legendy dotyczące Mieczysława Fogga są zgodne z prawdą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeć będzie można ze źródła, bez domysłów i przypuszczeń. Legenda Mieczysława Fogga w zderzeniu z rzeczywistością, a wszystko to przeplatane utworami z repertuaru bohatera.

Michał Fogg – Prezes Fundacji Retro, patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmujące się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego. Jako animator i DJ prezentuje polską muzykę rozrywkową sprzed lat na dancingach i potańcówkach, organizuje koncerty i recitale – wszystko to żeby uczyć historii i edukować muzycznie młode pokolenia a starszym pozwolić na wspomnienia. Współtwórca audycji „Wieczorek przy mikrofonie”, autor audycji „Retrofonia” i cyklu „Retrofonia Koncertowo”.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia pierwszej biografii Mieczysława Fogga pt “Poletko Pana Fogga” autorstwa Dariusza Michalskiego, oraz płyty z największymi szlagierami artysty jak i unikatowych płyt „Kolędy Polskie” z nagraniami z roku 1946 – pierwsze kolędy nagrane w wolnej Polsce przez Mieczysława Fogga w Fogg Record z Reprezentacyjnym Chórem Związku Harcerstwa Polskiego p/d Władysława Soraczewskiego.