niedziela, 14 kwietnia, 2024
Aktualności

Węglem i piórkiem. Konkurs plastyczno-literacki

 

Wszystkich młodych, zdolnych mieszkańców Konina oraz powiatu konińskiego zapraszamy gorąco do udziału w pierwszej odsłonie konkursu plastyczno-literackiego „Węglem i piórkiem. Artystyczna migawka z muzeum”. 

„Węglem i piórkiem” to młodszy brat znanego już koninianom konkursu plastycznego „Moje spotkanie z muzeum”. Tym razem zachęcamy, by zgłaszać nie tylko – jak dotąd – prace plastyczne, ale też krótkie formy literackie. Rysunek, wydzieranka, wyklejanka z plasteliny, ale też wiersz, opowiadanie, felieton – wszystko, co stało się twórczym pokłosiem wizyty w muzeum, owocem refleksji nad tym, co tam zobaczyliście lub przeżyliście – dziś może samo stać się dziełem sztuki i doczekać się publikacji! Nieustająco zachęcamy do odwiedzin i mamy nadzieję, że przyczynią się one do powstania ciekawych prac. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym. 

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie – literacką i plastyczną. W każdej z kategorii komisja przyzna nagrody i wyróżnienia, których wręczenie odbędzie się 10 grudnia 2021 roku, o godzinie 12.00.

Na prace przedstawiające wspomnienia z wizyty w muzeum czekamy do 10 listopada w Muzeum Okręgowym w Koninie

Węglem i piórkiem_regulamin

Formularz zgłoszeniowy 2021

 

Partnerem projektu jest Starostwo Powiatowe w Koninie.