poniedziałek, 13 maja, 2024
AktualnościRelacja z wydarzeniaSpichlerz

Twarzą w twarz z malarstwem

Wczorajsze „Muzealne spotkanie z kulturą” poświęciliśmy sztuce malarstwa. Bohaterami byli, m.in. Leon Wyczółkowski, Józef Mehoffer, Henryk Glicenstein, Stanisław Ejsmond, Jerzy Nowosielski oraz Stanisław Ignacy Witkiewicz, których dzieła są dumą Naszego muzeum. Monika Marciniak-Krzesińska przepięknie opowiadała o życiu artystów, dostarczając nam wiele ciekawostek oraz barwnie przedstawiając historię obrazów, ich kolorystykę i przesłanie. To było niezwykle pouczające spotkanie! Czekamy niecierpliwie na kolejne wykłady, podczas których będziemy odkrywać tajemnice sztuki.
Dziękujemy wszystkim za obecność i aktywny udział w spotkaniu. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę „Laboratorium dojrzałości” przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie.