czwartek, 25 lipca, 2024
AktualnościZamek

Tomek Wachnowski w Muzeum Bardów

Już 17 marca spotkamy się ponownie w muzycznych kręgach zamkowych przestrzeni. W Muzeum Bardów, projekcie realizowanym wspólnie z muzykiem i kompozytorem Kamilem Wasickim, wystąpi  Tomek Wachnowski w towarzystwie Daniela Lopeza.  

Tomek Wachnowski to autor, kompozytor, gitarzysta, piosenkarz. Autor i wykonawca “słynnych” “Śniegowic” i piosenki do Asterixa – “Ona nie widzi mnie”. Bywał w różnych miejscach i z różnymi ludźmi. Występował i współpracował z Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Krzysztofem Ścierańskim, Konstantym Plewickim, Miłoszem Wośko, Markiem Wierzchuckim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Grażyną Auguścik, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Andrusem czy Wolną Grupą Bukowiną i wieloma innymi. Na mapie jego kariery równie ważne są Warszawa, Kraków, Opole, Olsztyn, Chicago, Pekin, Dublin, Ateny, Melbourne czy Śniegowice, które najprawdopodobniej nie występują na żadnej mapie, ale często można spotkać ludzi, którzy noszą je w sercu.

Trzykrotnie brał udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dwa razy w koncertach “Krainy łagodności” a w 1999 roku w koncercie “Premiery” gdzie wykonał swoją kompozycję pt.”Byłoby miło”. Utwór spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem opolskiej publiczności oraz dziennikarzy, w głosowaniu lokalnych ośrodków telewizyjnych zajął II miejsce.

Tomek Wachnowski wystąpi w Muzeum Bardów 17 marca, o godz. 19.00
Bilety w cenie 30 zł do kupienia w muzealnej kasie.
Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji pod numerem 513616358.