wtorek, 16 kwietnia, 2024
ArchiwumSkansen

Święto fotografii w Koninie – FOCUS NAD WARTĄ 2021

Spotkania ze sławami polskiej fotografii, wystawy, bitwa na zdjęcia, zaskakujące tematy i wyzwania,  cenne nagrody oraz muzyczne akcenty – taka będzie 1. edycja Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2021.

28 i 29 maja zapraszamy pasjonatów i amatorów fotografii z całej Polski, a przede wszystkim z Konina i powiatu konińskiego, na 1. edycję Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2021. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie a współorganizatorem – Miasto Konin.

W ramach festiwalu, w piątek 28 maja, w kilku punktach miasta pojawią się arcyciekawe wystawy fotograficzne partnerów Festiwalu. W Parku Chopina zobaczymy „Makrofotografię” członków KKF FF w Koninie, w Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Koninie  „Rzeczpospolitą Babską. Od POLANEXU do KONWARTU”, w Młodzieżowym Domu Kultury i w Domu Kultury Oskard „Konin analogowo” w dwóch częściach

W Muzeum Okręgowym w Koninie czynna będzie wystawa fotografii Wojtka Ziemskiego z czterech odsłon projektu „Muzeum Bardów” realizowanego w MOK w ubiegłym roku.

Wszystkie wystawy będzie można zwiedzać przez trzy tygodnie.

28 maja, w CKiS – DK Oskard na miłośników fotografii czekać będzie Marek Lapis i jego projekt „GRANICE BARW”. Artysta w swoich pracach wnika w bardzo intymną oraz tajemną tkankę badań, próbując zobaczyć barwy „oczami” niewidomych.

Późnym wieczorem, w starej części Konina, zaprosimy uczestników festiwalu na FOTOSPACER pod czujnym okiem warszawskich specjalistów z fotospacery.pl – Tomasza Kulasa i Arkadiusza Uriasza (Arkadio Muralles). Fotograficzne, nocne łowy będą połączone z oprowadzaniem i historycznymi ciekawostkami przygotowanymi przez Damiana Kruczkowskiego.

W drugim dniu festiwalu, 29 maja, szykuje się gorąca FOTOBITWA, w ramach której uczestnicy, w wyznaczonych godzinach, wykonają zadanie fotograficzne na wybrany przez jurorów temat. Podczas finału bitwy, który odbędzie się w sali widowiskowej CKiS-DK Oskard, rozstrzygnięty zostanie pojedynek na najlepsze zdjęcie. Jurorami będą Marek Lapis i Tomasz Kulas oraz oczywiście publiczność. Najlepsze cztery fotografie zostaną nagrodzone cennym sprzętem fotograficznym, ufundowanym przez Centrum Kultury i Sztuki oraz Starostwo Powiatowe w Koninie.

Na zakończenie 1. edycji Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2021 w Klubokawiarni NOT CKiS – DK Oskard odbędzie się pokaz diaporam autorstwa Bartosza „Niemego” Stróżyńskiego z muzyką NIEME KINOpoznańskiej formacji artystycznej tworzącej muzykę z pogranicza piosenki autorskiej, awangardy, bluesa i muzyki alternatywnej, łączącej świat instrumentów akustycznych ze światem muzyki elektronicznej, często w bardzo psychodelicznych klimatach. Nieme Kino to połączenie trzech sztuk: filmu, muzyki i fotografii w jednym przedstawieniu artystycznym.

Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ 2021 będzie organizowany w formule biennale. Na kolejną odsłonę zaprosimy w roku 2023. Do zobaczenia!