czwartek, 25 kwietnia, 2024
AktualnościSkansen

Plener fotograficzny Gołuchów 2019

Muzeum Okręgowe w Koninie po raz trzeci włącza się w organizację Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ.

Tym razem w ramach wydarzenia organizujemy wystawę fotografii pejzażowej, która powstała w 2019 r. podczas letniego pleneru fotograficznego w Gołuchowie, zorganizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Zdjęcia realizowano na terenie Ośrodka Kultury Leśnej, gdzie znajduje się jeden z najstarszych i największych ogrodów założonych w stylu angielskim w drugiej połowie XIX wieku. Jego twórcami są hrabina Izabella Działyńska z książąt Czartoryskich, hrabia Jan Działyński oraz zatrudniony przez nich utalentowany ogrodnik Adam Kubaszewski. Gołuchowski park jest znakomitym przykładem ogrodów naturalistycznych, wzbogaconych kolekcjami dendrologicznymi.

Wystawę tworzą fotografie autorstwa Dominika Domańskiego, Moniki Gałązki, Zbigniewa Kędzierskiego, Anny Małkowicz, Edyty Otremby, Renaty Rudowicz, Julii Słodkiewicz, Romana Trochimowicza i Piotra Tylmana.  To członkowie Konińskiego Klubu Fotograficznego działającego przy CKiS w Koninie jako nieformalna grupa osób, których pasją jest fotografia. Należą do niego pełni zapału entuzjaści o różnym stopniu zaawansowania.

Uchwycona przez fotografików przyroda i architektura gołuchowskiego parku doskonale konweniuje z przestrzenią naszego skansenu etnograficznego.

Zapraszamy!

Wystawę „Plener fotograficzny Gołuchów 2019” będzie można zwiedzać od 26 maja do 30 czerwca br.