piątek, 23 lutego, 2024
Bez kategorii

Pakuj się do muzeum! Historia na wynos

 

„Pakuj się do muzeum! Historia na wynos” to projekt, realizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie w ramach Programu Kultura: Interwencje. Edycja 2022, który obejmuje działania mające na celu promocję i popularyzację dziedzictwa kulturowego i historycznego Konina i regionu wśród dzieci w wieku 2-10 lat.

W ramach projektu powstały walizki edukacyjne, które nieodpłatnie podróżują po szkołach i przedszkolach miasta Konina i powiatu konińskiego, przybliżając historię regionu oraz najciekawsze wyimki ze zbiorów muzealnych. W walizkach znajdują się sceny teatrzyku kamishibai oraz pięć scenariuszy, z których każdy to osobna opowieść o dziedzictwie i dziejach naszej małej ojczyzny. Scenariusze uzupełnione zostały o karty pracy dopasowane do możliwości percepcyjnych małych odbiorców, a także ręcznie wykonane zabawki, uosabiające głównych bohaterów opowieści. Dodatkowo, opowieści przełożono na język ukraiński i w formie nagrań filmowych udostępniono także online z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.


BIAŁY RUMAK Z KONINA


O ZŁOTNIKU I BIEDRONCE


O SAMOTNYM SŁONIU


O DZIELNYM KAZIKU


JAK IGNAŚ ZMIENIŁ ŚWIAT

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

Partnerzy projektu: Miasto Konin, Powiat Koniński, Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, #muzealniaki.

Realizacja projektu była współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.