czwartek, 18 kwietnia, 2024

Muzeum Bardów – Wojtek Gęsicki i Rafał Grząka

Z wielką przyjemnością zapraszamy na kolejną odsłonę Muzeum Bardów. Tym razem naszymi gośćmi będą Wojtek Gęsicki i Rafał Grząka. Recital piosenki literackiej i kabaretowej już 28 sierpnia o godz. 19.00.

Wojtek Gęsicki – liryk i prześmiewca – od ponad 20 lat występuje na profesjonalnej scenie. Jest artystą, któremu zależy przede wszystkim na rozmowie z widzem. Od pierwszych słów łapie kontakt z publicznością i utrzymuje go do samego końca. Jego znakiem rozpoznawczym jest wyjątkowy, ciepły głos. Jak nikt inny miesza ze sobą elementy literackie z humorystycznymi, a nawet kabaretowymi.

Recital odbędzie się z towarzyszeniem akordeonu Rafała Grząki. Muzyk ten, wielokrotnie nagradzany, uczestniczy w życiu artystycznym Stowarzyszenia Akordeonistów Polskich, otwiera swoimi koncertami różnorakie festiwale i konkursy, udziela się w Polskim Radiu i współpracuje z warszawskimi teatrami.

Na koncert składają się piosenki autorskie Wojtka Gęsickiego, a także napisane specjalnie dla niego przez satyryka Jana Kazimierza Siwka i poetów: Jacka Goryńskiego oraz Krzysztofa Cezarego Buszmana. Jak mówią artyści, grają w miejscach, gdzie ludzie zbierają się po to, by ze sobą być, rozmawiać i wspólnie próbować, odkrywać i smakować piękno tego świata.

Taka idea recitalu idealnie wpisuje się w projekt Muzeum Bardów, realizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie od 2019 roku. Do projektu zapraszani są wyłącznie artyści i zespoły, których twórczość w tak niezwykłym miejscu i intymnej atmosferze ma szansę wybrzmieć na nowo.

Recital odbędzie się 28 sierpnia o godz. 19.00. Koszt biletu – 25 zł, liczba miejsc ograniczona. Bilety do nabycia w kasie muzeum od 18 lipca.