czwartek, 25 lipca, 2024
AktualnościRelacja z wydarzeniaSpichlerz

Muzeum Bardów – Wojtek Gęsicki i Rafał Grząka

„Życiem się ciesz” – to przewrotnie aktualne przesłanie popłynęło w piątkowy wieczór z kameralnej sceny muzycznej w naszym muzeum. Największy (203 cm wzrostu!) bard świata był gościem pierwszej w tym roku odsłony Muzeum Bardów.

We wnętrzu dziewiętnastowiecznego spichlerza, w otoczeniu nastrojowych pejzaży Stanisława Baja, recital Wojciecha Gęsickiego i Rafała Grząki wybrzmiał świeżo i niebanalnie. Stęskniona za kameralnymi seansami z piosenką literacką publiczność usłyszała repertuar różnorodny i ukazujący bogaty arsenał środków, którymi szczodrze szafowali artyści. Bywało dowcipnie i zaczepnie, bywało nostalgicznie i melancholijnie, a całość tego wysmakowanego koktajlu okraszona została niekłamanym urokiem i charyzmą duetu Gęsicki-Grząka. Klasę samą dla siebie stanowił krótki solowy występ mistrza akordeonu, Rafała Grząki, podczas którego audytorium mogło zanurzyć się w zadziornych nutach nieśmiertelnego „Libertango”.

Dziękujemy twórcom i publiczności za to, że po raz kolejny, choć w warunkach niełatwych i uciążliwych, mogliśmy spotkać się w Muzeum Bardów.