czwartek, 25 kwietnia, 2024
AktualnościSpichlerz

Muzeum Bardów powraca! Wójcik & Sarniak

Nasza cierpliwość wreszcie została nagrodzona. Duet Wójcik & Sarniak otwiera wiosenną odsłonę konińskiego Muzeum Bardów. 

Paweł Wójcik –  pieśniarz, autor tekstów, kompozytor, nazywany płockim bardem, śpiewa na swój sposób o sprawach, które wszystkich nas dotyczą, ale nie zawsze potrafimy o nich mówić. Od początku towarzyszy mu klawiszowiec – Tomasz Sarniak. Na początku Paweł Wójcik wraz z Tomaszem Sarniakiem nagrali dwie amatorskie płytki Toasty i Koniaczek, które powstawały w prywatnym mieszkaniu Tomasza. W roku 2013 zadebiutowali profesjonalną płytą Piosenki ze szkłem. Album jest kompilacją dwóch, pierwszych, samizdatowych produkcji duetu Wójcik & Sarniak. W październiku 2014 roku ukazała się ich druga płyta Obrazki. Znajdują się tu utwory inspirowane twórczością lub życiem malarzy, poetów, pisarzy, pieśniarzy, którzy wywarli wpływ na życie i twórczość Pawła Wójcika.

Projekt Muzeum Bardów, realizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie od roku 2019 to próba otwarcia muzealnych wnętrz na nowe, muzyczne zjawiska. Do wyjątkowej przestrzeni zamkowego klubu – kameralnej, przesiąkniętej historycznym i artystycznym genius loci – zapraszane są jedynie tacy artyści i zespoły, których twórczość właśnie w tak niezwykłym wnętrzu ma szansę wybrzmieć na nowo i z nową mocą.

Paweł Wójcik piosenki pisze od 2011 r. Zdobył m.in. nagrodę im. Wojtka Bellona na 48. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix, Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej OSPA w Ostrołęce, Grand Prix im. Jonasza Kofty 31. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2013, nagrodę publiczności na Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego – Nadzieja w Kołobrzegu.

Koszt biletu: 25 zł
Liczba miejsc ograniczona.
Bilety do nabycia w kasie muzeum od 2 czerwca.

 

Koncert odbędzie się w budynku spichlerza, już 2 lipca o godzinie 19.00. Na wydarzenie obowiązują bilety zakupione na odwołane koncerty, planowane na rok 2020 (20 marca lub 20 listopada).