piątek, 23 lutego, 2024
Aktualności

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Manis arenam”

Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową  „MANIS ARENAM. Archeologiczne badania śladów konfliktów zbrojnych XVII-XIX w.”

Konferencja odbędzie się 8 i 9 października 2020 r.  Będzie dostępna online na stronie www.muzeum.com.pl na której aktywuje się link, umożliwiający przyłączenie się do spotkania. 

cz. 1 | 8 października 2020

cz. 2 | 9 października 2020

Organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Koninie, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Stowarzyszenie Wielkopolskie Forum Eksploracyjno-Historyczne

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Manis arenam. Archeologiczne badania śladów konfliktów zbrojnych XVII-XIX w.” kierowana jest głównie do archeologów, historyków oraz detektorystów współpracujących z naukowcami. Głównym jej celem jest wymiana doświadczeń badawczych, nawiązanie kontaktów międzynarodowych oraz popularyzacja tematyki pól bitewnych.

Muzeum Okręgowe w Koninie we współpracy z Wielkopolskim Forum Eksploracyjno-Historycznym i Stowarzyszeniem Współpracy Polska-Wschód od 2012 roku prowadzi badania archeologiczne pól bitewnych z czasów powstania styczniowego. W skali kraju projekt ten ma charakter pionierski. Aktualnie pojawiła się potrzeba wymiany doświadczeń badawczych z innych okresów historycznych i terenów oraz nawiązania w tym celu kontaktów międzynarodowych. Konferencja dotyczy obszaru szeroko pojętej Europy Środkowej. Zaproszeni są referenci z Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji.

Na konferencji będą przedstawiane wyniki badań z ostatnich lat, często jeszcze nie publikowane, dotyczące archeologicznych badań śladów konfliktów zbrojnych XVII-XIX w. Niewątpliwie powinny one przyciągnąć szersze grono zainteresowanych. Dotyczy to szczególnie zaproszonych gości z kraju i zagranicy.

PROGRAM MANIS ARENAM.pdf

 

PATRONI

  • Marszałek Województwa Wielkopolskiego
  • Prezydent Miasta Konina
  • Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków
  • Narodowy Instytut Dziedzictwa (www.nid.pl)
  • Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich, Oddział Wielkopolski.