czwartek, 25 lipca, 2024
AktualnościZamek

Maciej Tubis w Koninie!

Utalentowany i wszechstronny artysta, który swoją muzyczną podróż rozpoczął jako klasycznie wykształcony pianista. Przez lata aktywności scenicznej, Maciej wypracował swój niepowtarzalny styl, stając się cenionym liderem zespołu Tubis Trio. Jego kreatywność w komponowaniu oraz zdolność do nietypowych rozwiązań aranżacyjnych zdobyły uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności.

Podczas koncertu będziemy mogli wysłuchać utworów z najnowszego, debiutanckiego albumu Macieja Tubisa „Komeda: Reflections”. Ten wyjątkowy projekt powstał w wyniku fascynacji twórczością Krzysztofa Komedy oraz głębokiej refleksji nad wpływem pianistyki klasycznej na estetykę improwizacji.

Na „Komeda: Reflections” brzmienie fortepianu akustycznego zostaje eksperymentalnie poszerzone poprzez preparacje i użycie syntezatora analogowego. Inspiracje minimalizmem przenikają się z elementami muzyki elektronicznej, filmowej i neoklasycznej, tworząc unikalne brzmienie, które podkreśla główny element albumu – improwizację.

„Komeda: Reflections” to dojrzałe, oryginalne i szczere spojrzenie na twórczość nieodżałowanego Krzysztofa Komedy. Maciej Tubis, oddany wrażliwości fortepianu, wplata swoje interpretacje zaskakującymi elementami, odkrywając świeże aspekty dziedzictwa tego wielkiego kompozytora. Mimo zakończenia kariery przez Komedę zbyt wcześnie, jego muzyka, w rękach tak utalentowanego artysty jak Maciej Tubis, nadal odkrywa nowe, fascynujące obszary.

Maciej Tubis będzie królował w Muzeum Okręgowym w Koninie 22 marca 2024 r. o godz. 19.00
Bilety w cenie 40 zł do kupienia w muzealnej kasie.
Liczba miejsc ograniczona!
Więcej informacji pod numerem 513616358.