czwartek, 25 kwietnia, 2024
AktualnościWydawnictwa

Katalog zbioru sztucznej biżuterii Muzeum Okręgowego w Koninie

Na liście muzealnego wydawnictwa pojawiła się nowa pozycja „Katalog zbioru sztucznej biżuterii Muzeum Okręgowego w Koninie”.

Katalog w szczegółowy sposób przedstawia okazy sztucznej biżuterii znajdującej się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Koninie. Jest to niewielki zbiór obiektów pochodzących z XIX i XX wieku. Starsze z nich znalazły się w muzealnych zbiorach w ramach kolekcji biżuterii XIX wieku. Impulsem do poszerzania zbioru o nowsze wyroby stało się zakupienie części kolekcji pani prof. Ireny Huml obejmującej głównie wyroby z pierwszej połowy XX wieku. Od tamtego czasu kolekcja wzbogaciła się o ozdoby z drugiej połowy XX stulecia. Na zbiór składają się wyroby masowe, w znacznej większości niesygnowane, a także wyroby amatorskie i rzemieślnicze. W katalogu przyjęto podział na dwie zasadnicze części:

– imitacje z wyróżnieniem imitacji kamieni przezroczystych, innych kamieni szlachetnych, imitacji gagatu, pereł, bursztynu, szylkretu i kości słoniowej.
– sztuczna biżuteria z wyróżnieniem twórczości amatorskiej i rzemieślniczej oraz biżuterii z materiałów naturalnych i tworzyw sztucznych.

Katalog można zakupić stacjonarnie w muzealnym sklepiku od wtorku do piątku, w godz. 10.00-18.00 a w weekendy od 14.00 do 18.00.
W celu dokonania zakupu online prosimy kontaktować się mailowo pod adresem sklepik@muzeum.com.pl, lub telefonicznie pod numerem 63 242 75 99 w.38