Grody Bolesława Chrobrego w centrum uwagi – Muzealne spotkanie z kulturą w Koninie
Za nami kolejne „Muzealne spotkanie z kulturą”. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć dr Olgę Antowską-Gorączniak z Wydziału Archeologii UAM w Poznaniu, która w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała o grodach centralnych władztwa Bolesława Chrobrego.
To spotkanie było częścią cyklu wykładów kierowanych do dojrzałej publiczności – rozmów o historii, sztuce, etnografii i archeologii w kameralnej atmosferze. Wykład odbył się w ramach projektu „Patriotyzm Jutra. Wielkie Rocznice”, który pozwala spojrzeć na ważne momenty naszej historii z nowej perspektywy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy już na kolejne spotkanie – jak zawsze w drugą środę miesiąca o godz. 17.00 w spichlerzu.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra. Wielkie Rocznice”
Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego
Zdjęcia Maciej Sypniewski
