niedziela, 14 kwietnia, 2024
Aktualności

Duet Wójcik & Sarniak w spichlerzu!

! ! ! UWAGA ! ! !

W związku z decyzją władz państwowych o czasowym zamknięciu dla publiczności instytucji kultury, koncert Wójcik&Sarniak nie odbędzie się w zaplanowanym pierwotnie terminie. Realizację koncertu przewidujemy w pierwszym kwartale 2021 roku. Bilety można zachować i skorzystać z nich, albo zwrócić. W sprawie zwrotu środków za zakupione bilety prosimy kontaktować się z kasą muzeum pod numerem 63 242 75 30, wewn. 38 lub 12.

 

Paweł Wójcik i Tomasz Sarniak to niebanalny duet o wielkiej sile wyrazu. Artyści wystąpią 20 listopada w spichlerzu, w ramach projektu Muzeum Bardów, realizowanego w Muzeum Okręgowym w Koninie. Zapraszamy!

Paweł Wójcik –  pieśniarz, autor tekstów, kompozytor, nazywany płockim bardem, śpiewa na swój sposób o sprawach, które wszystkich nas dotyczą, ale nie zawsze potrafimy o nich mówić. Od początku towarzyszy mu klawiszowiec – Tomasz Sarniak. Na początku Paweł Wójcik wraz z Tomaszem Sarniakiem nagrali dwie amatorskie płytki Toasty i Koniaczek, które powstawały w prywatnym mieszkaniu Tomasza. W roku 2013 zadebiutowali profesjonalną płytą Piosenki ze szkłem. Album jest kompilacją dwóch pierwszych, samizdatowych produkcji duetu Wójcik & Sarniak. W październiku 2014 roku ukazała się ich druga płyta Obrazki. Znajdują się tu utwory inspirowane twórczością lub życiem malarzy, poetów, pisarzy, pieśniarzy, którzy wywarli wpływ na życie i twórczość Pawła Wójcika.

Artysta piosenki pisze od 2011 r. Zdobył m.in. nagrodę im. Wojtka Bellona na 48. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix, Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej OSPA w Ostrołęce, Grand Prix im. Jonasza Kofty 31. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2013 oraz nagrodę publiczności na Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego – Nadzieja w Kołobrzegu.

Projekt Muzeum Bardów, realizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie od roku 2019, to próba otwarcia muzealnych wnętrz na nowe, muzyczne zjawiska. Do wyjątkowych przestrzeni zapraszani są jedynie tacy artyści i zespoły, których twórczość właśnie w tak niezwykłych wnętrzach ma szansę wybrzmieć na nowo i z nową mocą.

 

Koncert, zaplanowany pierwotnie na marzec, musiał zostać przełożony z uwagi na pandemię COVID-19. Wszystkie zakupione wówczas bilety będą honorowane na koncercie 20 listopada.

 

Koszt biletu: 25 zł
Liczba miejsc ograniczona.

Bilety do nabycia w kasie muzeum od 29 września.