Budujemy społeczne archiwum wspomnień!

W ramach projektu artystycznego Diany Lelonek „Zakopany krajobraz”, pracujemy nad budową społecznego archiwum wspomnień i fotografii pochodzących z miejscowości wysiedlonych przez kopalnię. Pragniemy uchwycić historię tych miejsc, pokazać przeszłość regionu z drugiej strony – prywatnych opowieści, doświadczeń i wspomnień. Zależy nam aby nie był to jedynie zapis historii wielkiego przemysłu, ale przede wszystkim zbiór prywatnych doświadczeń mieszkańców i ich świadectwa. Poszukujemy osób, które pochodzą z obecnie nieistniejących już miejscowości, wysiedlonych przez przemysł górniczy w regionie. Chcielibyśmy poznać Wasze wspomnienia, związane z tymi miejscami.
Gdzie się spotykaliście? Jakie były ważne dla was miejsca? Gdzie się znajdowały? Co zostało utracone a co przetrwało? Czy nadal macie kontakt ze swoimi dawnymi sąsiadami? Jak doświadczenie przeprowadzki zmieniło Wasze życie? Wspomnienia gromadzimy za pomocą nagrań dźwiękowych lub tekstów pisanych.
Kontakt:
Diana Lelonek: zakopanykrajobraz@gmail.com
Monika Marciniak, tel. 63 242 75 99, wew. 11
Projekt realizowany jest w ramach programu „Kultura w drodze”, finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.