AktualnościRelacja z wydarzeniaSpichlerz

Fascynująca podróż do Japonii

Wczoraj, w ramach „Muzealnych spotkań z kulturą” odbyliśmy niesamowitą podróż do Japonii, nazywanej krajem kwitnącej wiśni. Naszym przewodnikiem była Joanna Haba, z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, która z wielką pasją opowiadała o japońskich rytuałach, znaczeniu zwierząt i przyrody w życiu Japończyków oraz o ikebanie – sztuce układania kwiatów, którą od 12 lat studiuje w Ikenobo, najstarszej szkole przekazującej wiedzę na ten temat. Dziękujemy za tę niezwykle ujmującą i piękną podróż.
Joanna Haba jest również autorką wystawy „Ikebana. Opowieść w języku kwiatów”, którą można oglądać w naszym Muzeum do 12 maja. Zapraszamy!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników za udział w spotkaniu i twórczą dyskusję.