Dagmara Frydrychowicz wyróżniona Nagrodą Prezydenta Miasta Konina

Podczas Inauguracji Roku Kulturalnego 2023/2024, która odbyła się 22 września br. w Konińskim Domu Kultury, nasza koleżanka Dagmara Frydrychowicz, za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury, otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Konina.

Dagmara Frydrychowicz jest absolwentką Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu. Ukończyła także studia podyplomowe Geologia w praktyce i administracji na tym samym uniwersytecie. Od 2019 r. pracuje w Muzeum Okręgowym w Koninie na stanowisku kustosza, gdzie prowadzi Dział Geologiczno-Przyrodniczy. Pracę w Muzeum Okręgowym w Koninie wykonuje od samego początku z pasją, ogromnym zaangażowaniem i wyjątkową sumiennością. Opiekuje się powierzonymi jej zbiorami, dbając jednocześnie o ich rozbudowę. Współpracuje z PAK Kopalnią Węgla Brunatnego „Konin” i czuwa nad przekazywaniem na rzecz Muzeum cennych eksponatów do kolekcji poświęconej konińskim kopalniom i tradycjom górniczym. Organizuje wystawy, wydarzenia edukacyjne, prowadzi bardzo interesujące lekcje muzealne z zakresu przyrody, dziedzictwa górniczego regionu i zajmująco opowiada o eksponatach naszego Muzeum podczas oprowadzania nawet najbardziej wymagających zwiedzających.

Fot. Mirosław Jurgielewicz