czwartek, 18 kwietnia, 2024

Pamiętniki Karoliny Kamockiej, 1867-1954

„… o stylu w moim pamiętniku z 1918 roku niema mowy, za dużo emocji …”   (K. K., 27 marca 1918 r.)

Muzeum Okręgowe w Koninie zaprasza na lekcje muzealne Pamiętniki Karoliny Kamockiej, 1867-1954. Czytanie pamiętników odbywa się nie tylko na zasadzie biernej obecności słuchaczy ale na czynnym uczestnictwie – dyskusji umożliwiającej zrozumienie trudniejszych fragmentów tekstu.

Prababka właściciela pamiątek eksponowanych na wystawie: Pamiątki rodziny Kamockich była znaną osobą – znają  ją najstarsi mieszkańcy Posiłowa. Uczyła się w Sacré – Coeur we Lwowie. Swoje zainteresowania pogłębiała studiując wiedzę z fizyki, chemii, astronomii, astrologii, medycyny (potrafiła leczyć wiele schorzeń). Rysowała, malowała, wyszywała i pisała wiersze. Niezwykle cenne są pamiętniki, które Karolina Kamocka pisała przez 25 lat – o wydarzeniach z najbliższej okolicy, o sprawach domowych, ale również o sytuacji w świecie.

Zapisy przyjmuje Dział Oświatowy: tel. 63 242 75 30 wew. 11 lub 36.

Czytanie pamiętników może również odbywać się w soboty w godz. od 14 do 18